A fesztivál három fő helyszínét ezúttal a Kálvin udvar, a Rombusz terasz és az Erkel utca biztosítja, mivel a Bakáts téri Assisi Szent Ferenc Templom teljes rekonstrukciója a rendezvény kezdetéig még nem fejeződik be. Az új helyszínek új lehetőségeket is teremtettek, így a komolyzenei koncerteknek a Dunamelléki Református Egyházkerület Székházának díszterme ad otthont, de érdemes lesz ellátogatni a Holokauszt Központba, az Unitárius Templomba vagy a Ferencvárosi Helytörténeti Gyűjteménybe is.

AUGUSZTUS 23., CSÜTÖRTÖK

2B GALÉRIA Ráday u. 47.
16.00 „A kezdet” – kiállításmegnyitó
a különleges tehetségű királyhelmeci gyermekfestőművész,
Bánhegyi István András kiállítása

ROMBUSZ TERASZ Ráday u. 10-12.
17.30 Testvérvárosunk Magyarkanizsa
Magyarkanizsai Ifjúsági Harmonika Zenekar koncert
19.30 Babra folk együttes, koncert

DUNAMELLÉKI REFORMÁTUS EGYHÁZKERÜLET SZÉKHÁZA, DÍSZTEREM Ráday u. 28.
19.00 A fesztivál hivatalos megnyitója
“Magyar és német barokk zene 1690 körül”
Közreműködik: Purcell Kórus,
Orfeo Zenekar Kamaraegyüttese
Vezényel: Vashegyi György Liszt Ferenc-díjas karmester
Regisztráció szükséges.

KÁLVIN-UDVAR Ráday u. 1-3.
21.00 Háy János: A Gézagyerek
szatíra két részben, a Ferencvárosi Pinceszínház előadása

AUGUSZTUS 24., PÉNTEK
MOZDUL A Tér – főszerepben a TÁNC!

FERENCVÁROSI HELYTÖRTÉNETI GYŰJTEMÉNY Ráday u.18.
11.00 Testvérvárosunk Magyarkanizsa
helytörténeti kiállítás
16.00 Az irodalmárok lakóhelye – Ferencváros
helytörténeti séta
Regisztráció szükséges

RÁDAY UTCA
15.00 Debreceni Mazsorett Együttes:
Mazsorett Parádé
17.15 Commandarte Társulat: Egyenesen át
légi akrobata bemutató
21.30 Hestia Tűzzsonglőr Csoport: Tűztánc Show előadás

ROMBUSZ TERASZ Ráday u. 10-12.
15.30 Company Canario Historikus Táncegyüttes:
Vero Amore előadása
17.30 Sándor György humoralista előadása
19.30 Gyárfás-Premecz Organ Trió koncert

ERKEL SZÍNPAD Ráday u. 13-15.
15.30 Taiko Hungary Japándob Együttes
felvonulása és műsora
16.45 Bartók Táncegyüttes táncház
17.45 Méhes Csaba: Pantomix
néma tréfakoktél, pantomim előadás
18.45 Erin ír sztepp társulat és az Ardú Nua együttes
ír népzene és néptánc előadás
20.00 Cubanero Zenekar: Salsa Therapya
salsa est táncosokkal, élő zenével

KÁLVIN TÉR
16.30 Magyar Zsonglőr Egyesület
gólyalábas zsonglőr bemutató
17.30 Budapest Hoppers Kötélugró Klub: Szöcskék tánca
18.00 Tűzfészek Társulat: Porondodrom
19.00 Ziggurat Project: Balançoire térspecifikus performansz
20.00 Garabonciás mesék pantomim előadás